27 luty 2017 r., wydanie nr: 17098. Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel   Startuj z nami

Słowo - strona główna
Szukaj:   +zaawansowane

Słowo > Słowo o sporcie

Cersanit Rally Team dziesiątą załogą drugiej eliminacji ME

Turcy zdominowali "oesy"

Cersanit Rally Team zajął dziesiąte miejsce w tureckim Fiat Rally, drugiej eliminacji rajdowych mistrzostw Europy.

Kielecko-krakowska załoga spisała się znacznie lepiej niż podczas pierwszej eliminacji ME, Rajdu Mille Miglia. We Włoszech Cersanit Rallt Team zajął 18 pozycję tracąc do zwycięzcy ponad 18 minut. Tym razem Michał Sołowow z pilotem Maciejem Baranem dotarli do mety na 10 lokacie ze stratą do najszybszej załogi wynoszącą mniej niż 7 minut.

W gronie kierowców spoza Turcji Cersanit Rally Team, jedyna polska załoga rywalizująca w Rajdzie Fiata zajęła trzecią lokatę. Wyżej sklasyfikowany został jedynie wicemistrz Europy Włoch Giandomenico Basso (1. miejsce) i Bułgar Dimitar Iliew (6. pozycja).

W sobotę Michał Sołowow najszybciej pokonał odcinki specjalne nr 6, 7 i 11. Zajął na nich dziewiątą pozycję. Na kończącym sobotnie zmagania 5-kilometrowym "superoesie" na torze Formuły 1 w Stambule kierowca Cersanitu Rally Team był 11. Pierwszy etap rywalizacji kielczanin ukończył na 9 miejscu.

Wczorajsze wyniki jedynej polskiej załogi w rajdzie były bardzo zróżnicowane. Na 17 próbie Michał Sołowow zanotował trzeci czas przegrywając jedynie z Giandomenico Basso i Turkiem Yagiz'em Avci. Jeszcze lepiej było na 21 "oesie", który ukończył na drugim miejscu, tuż za Bułgarem Dimitarem Iliewem. Poza tym Cersanit Rally Team dwukrotnie zanotował siódmy i jedenasty czas oraz zajął 10 lokatę. Spadek z 9 na 10 miejsce w rajdzie to wynik słabiej przejechanej próby nr 10, inaugurującej niedzielny etap (15. lokata).

- Pojechaliśmy całkiem nieźle - mówi Maciej Baran. - Niezwykle suche powietrze i mnóstwo pyłu sprawiło, że mieliśmy kłopoty z zatykającym się filtrem powietrza. Poza tym problemem przez pewien czas było zbyt twarde ustawienie zawieszenia auta.

Trzecią eliminacją rajdowych mistrzostw Europy będzie Rajd Polski, który zostanie rozegrany w dniach 9-11 czerwca. Będzie on jednocześnie trzecią eliminacją MP, w których Cersanit Rally Team zajmuje trzecie miejsce.