26 lipca 2017 r., wydanie nr: 17098. Imieniny: Anna, Grażyna, Mirosława   Startuj z nami

Słowo - strona główna
Szukaj:   +zaawansowane

Słowo > Słowo o sporcie

HEKO Czermno - Radomiak Radom 1:0

Drugi triumf z rzędu

W środę HEKO wywalczyło trzy punkty w wyjazdowym meczu z Finishparkietem, a wczoraj pokonało w Czermnie Radomiaka

Piłkarze HEKO Czermno wygrali drugi z rzędu, a siódmy w sezonie mecz. Wczoraj beniaminek II ligi pokonał Radomiaka Radom i awansował w tabeli z 13 na 12 miejsce.

HEKO Czermno - Radomiak Radom 1:0 (1:0).

Bramka: Trela 24 (karny).

HEKO: Mańka - Walęciak, Matuszczyk, Branowickij, Drozd, Sobczyński, Trela, Pluta (69 Cheda), Pałkus (90 Zawistowski), Żaglewski, Kanarski (82 Boguś).

Radomiak: Borkowski - Nykiel (78 Skórnicki), Duda, Bednarz, Wachowicz - Piętka (70 Majić), Cvetković, Byrkaniczkow (13 Kacprzak), Brzyski - Kalu, Uss.

Żółte kartki: Trela, Walęciak (HEKO); Bednarz, Brzyski, Nykiel, Uss (Radomiak).

Sędziował: Grzegorz Dubiel (Kraków). Widzów 800.

Po serii fauli gospodarze w 8 minucie byli bliscy zakończenia akcji strzałem, który mógł przynieść im prowadzenie. Przemysław Pałkus nie zdołał jednak opanować piłki, która ostatecznie trafiła w ręce Tomasza Borkowskiego. Dwie minuty później precyzji zabrakło gościom. Dośrodkowanie Piętki przedłużył Piotr Uss, piłka trafiła do Swetosława Byrkaniczkowa, który strzelił w boczną siatkę bramki HEKO. To była ostatnia akcja z udziałem pomocnika Radomiaka, który w 13 minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

W 23 minucie padła jedyna bramka w meczu. Zdobył ją Krzysztof Trela po rzucie karnym podyktowanym za faul Krzysztofa Nykiela na Krystianie Kanarskim.

Po stracie bramki beniaminek zaczął robić to co ma opanowane niemal do perfekcji - zaczął się bronić nastawiając się na grę z kontry. Pozwoliło to radomskim piłkarzom na przeprowadzenie dwóch składnych akcji ofensywnych. Dwukrotnie szczęście próbował Nemanja Cvetković, raz Arkadiusz Brzyski. Nie zdołali jednak zaskoczyć Marcina Mańki.

Gospodarze odpowiedzieli dwoma kontrami. Na bramkę Radomiaka dwa razy niecelnie uderzał Adrian Sobczyński. Po chwili bezskutecznie na 2:0 próbował podwyższyć Kanarski.

Strzelec pierwszej bramki bliski szczęścia był tuż po przerwie. Piłka po jego strzale przeleciała tuż obok słupka. Zaraz potem Cvetković po raz pierwszy od dłuższego czasu zmusił do interwencji Mańkę. W 81 minucie Kanarskiemu po raz kolejny niewiele zabrakło, aby strzelić drugą bramkę. Tuż przed linią bramkową minął się z piłką dogrywaną przez Dariusza Walęciaka. W odpowiedzi dwa razy z rzędu minimalnie pomylił się Uss.

W środę HEKO zagra o godz. 16:30 z Piastem Gliwice.

Pozostałe wyniki II ligi

Ruch Chorzów - Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie 2:2 (1:1), bramki: Ćwielong 45, Mikulenas 47 - Zakierski 35, Figurski 75.

Żółte kartki: Mouzie, Wincel (Finishparkiet).

Sędziował: Dariusz Giejsztorewicz (Suwałki). Widzów 3 000. Stadion:

Chorzów.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 1:0 (1:0), bramka: Budka 26 (samobójcza).

Żółte kartki: Rosiński, Naskręt (Śląsk); Kompała (Piast).

Sędziował: Grzegorz Bartosik (Lublin). Widzów 5 tys.

Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź 0:1 (0:0), bramka: Rozkwitalski 90.

Żółte kartki: Tyc, Wolański (Zagłębie); Kęska, Łabędzki, Madej (ŁKS).

Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Widzów 5 tys.

Jagiellonia Białystok - Górnik Polkowice 0:1 (0:0), bramka: Murdza 72.

Żółta kartka: Żmudziński (Górnik).

Sędziował: Piotr Pielak (Warszawa). Widzów 4,5 tys.

Widzew Łódź - Szczakowianka Jaworzno 1:0 (0:0), bramka: Grzelak 72.

Żółte kartki: Grzelak, Konieczny, Świerblewski (Widzew); Hejnowski, Mrozek, Cygnar, Drewaniak (Szczakowianka). Czerwona kartka Iheanacho (33 min., Widzew).

Sędziował: Tomasz Witkowski (Warszawa). Widzów 6,5 tys.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (0:0), bramki: Sacha 51, Sobczak 65.

Żółta kartka: Branfiłow (Podbeskidzie).

Sędziował: Jacek Walczyński (Lublin). Widzów 2 tys.

Lechia Gdańsk - Polonia Bytom 1:0 (0:0), bramka: Cetnarowicz 88.

Żółte kartki: Manuszewski, Kalkowski, Cetnarowicz (Lechia).

Sędziował: Piotr Aleksandrowicz (Radom). Widzów 5 tys.

W następnej kolejce (środa, 17 maja): Piast Gliwice - HEKO CZERMNO (godz. 16.30), KSZO OSTROWIEC - Jagiellonia Białystok (godz. 19), Polonia Bytom - Śląsk Wrocław, Radomiak Radom - Finishparkiet Nowe Miasto Lub., Szczakowianka - Zagłębie Sosnowiec, Świt Nowy Dwór Maz. - Widzew Łódź, ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk, Zawisza Bydgoszcz - Ruch Chorzów, Górnik Polkowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała.

1. Widzew Łódź 285316 5 745-23
2. Zawisza Bydgoszcz 28471211 534-19