26 lipca 2017 r., wydanie nr: 17098. Imieniny: Anna, Grażyna, Mirosława   Startuj z nami

Słowo - strona główna
Szukaj:   +zaawansowane

Słowo > Słowo o sporcie

Avia Świdnik - Wierna Małogoszcz 1:1

Kolejny cenny punkt

Wierna Małogoszcz zremisowała wczoraj w Świdniku z aspirującą do awansu do II ligi Avią.

Avia Świdnik - Wierna Małogoszcz 1:1 (1:1).

Bramki: Szewc 34 (karny) - Pawłowski 15.

Wierna: Wróblewski - Pawłowski, Szpiega, Bień, Ubożak - Drej (85 Stanek), Lniany, R. Grzyb, P. Kleszcz (70 Paździor) - Piwowarczyk, M. Kleszcz.

Avia: Gieresz - Wojciechowski, Machnikowski, Dziewulski, Czępiński - Szewc, Wiącek, Misztal (57 Zawadzki), Pranagal - Mazurek, Gromba (85 Borowiec).

Żółte kartki: Machnikowski, Wojciechowski (Avia); M. Kleszcz (Wierna).

Sędziował Cezary Smoleński (Suwałki). Widzów: 400.

To kolejny cenny punkt wywalczony przez piłkarzy Wiernej w rundzie wiosennej. Walczący o utrzymanie zespół w środę wygrał 1:0 z Wisłą II Kraków, a wcześniej pokonał 3:0 Pogoń Leżajsk i zremisował 1:1 ze Stalą Sanok.

Wczoraj podopieczni Cezarego Ruszkowskiego objęli prowadzenie w 15 minucie. Dośrodkowanie Mariusza Lnianego z rzutu wolnego wykorzystał Piotr Pawłowski pokonując Łukasza Gieresza strzałem głową w długi róg.

Gospodarze zdołali jednak szybko wyrównać. W 34 minucie odbita od Pawła Pranagala piłka trafiła w rękę stojącego w polu karnym Mariusza Lnianego. Sędzia odgwizdał rzut karny, który na bramkę dającą Avii remis wykorzystał Szewc.

W najbliższą środę o godz. 17 Wierna zagra w Lublinie zaległy mecz z Motorem Lublin.