20 wrzesnia 2017 r., wydanie nr: 17098. Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy   Startuj z nami 
 
Słowo - strona główna
Szukaj:   +zaawansowane  
 
 
 
 Słowo > Słowo o domu

Podłoga skandynawska

Wyjątkowe warunki geograficzne Europy Północnej - mała ilość światła - zadecydowały o ogromnej popularności w tych krajach podłóg o jasnych i czystych barwach. Dlatego też styl aranżacji, oparty na świetlistych pastelach i naturalnych materiałach, zwany jest popularnie skandynawskim. (03-05-2006)


Ciepłe kuchnie na salonach

Jednym z bardziej popularnych rozwiązań aranżacyjnych w polskich domach oraz - coraz częściej - mieszkaniach, jest łączenie salonów z kuchnią. "Otwarte" kuchnie mają wiele zalet - dużo światła, przestrzeni, wygodę użytkowania. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozplanowanie wnętrza, zadbajmy o jego spójną stylistykę. (03-05-2006)


Dom po kanadyjsku

Budownictwo szkieletowe, do tej pory święcące triumfy w krajach skandynawskich i w Ameryce Północnej, jest coraz popularniejsze w Polsce. (29-03-2006)


Dziurawy dach

Będzie robota - zacierają ręce dekarze. Odśnieżał kto żyw i jak mógł - łopatami, kilofami, łomami. Prawie zawsze dochodzi wtedy do uszkodzenia pokrycia dachu. (29-03-2006)


Nieproszeni goście pod dachem domu

Okap czyli część dachu wystająca poza obrys domu to ulubione miejsce zagnieżdżania się ptaków i owadów. W załamaniach okapu lubią budować swe gniazda jaskółki, a także owady - osy czy szerszenie. (07-03-2006)


Dosięgnąć kurz

Doświadczona gospodyni wie, że jedna ściereczka i miska z wodą nie wystarczą, gdy chcemy porządnie posprzątać. Do dywanu jest odkurzacz, podłogę zmyje mop, okna czy meble czyścimy specjalnymi ściereczkami. A co zrobić z grzejnikami? (07-03-2006)


Wyrzuć parapet

W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych królowały ciężkie betonowe parapety. Po dziesięcioleciach używania rzadko wyglądają na tyle dobrze, by je bez wstydu prezentować, zwłaszcza, kiedy nie są osłonięte firankami. (22-02-2006)


Jak urządzić kawalerkę?

Urządzenie kawalerki to niemałe wyzwanie. Na małej powierzchni musimy zmieścić sypialnię, strefę wypoczynkową i miejsce do pracy, a przy tym zachować estetykę wnętrza. Jak dobrać kolory i sprzęty, w tym tak konieczne i uwarunkowane wymaganiami technicznymi jak grzejniki? (22-02-2006)


Czyścimy płytę ceramiczną

Remontując kuchnię, czy też urządzając ją w nowych mieszkaniach coraz częściej decydujemy się na płytę ceramiczną. Nowoczesny, dyskretny sprzęt dodaje wnętrzu elegancji. (22-02-2006)


Wybierz drzwi dla dziecka

Drzwi są naszym sprzymierzeńcem w prywatności. Dzieci wbrew pozorom również jej potrzebują, a o tym jak wiele, decyduje wiek. Warto dobrać takie drzwi do dziecięcego pokoju, by maluch mógł być obserwowany przez rodziców, a nastolatek, cieszył się w pokoju prywatnością. (24-01-2006)

strony: [1] 2 3 4 5

 

Copyright "Słowo"