20 wrzesnia 2017 r., wydanie nr: 17098. Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy   Startuj z nami 
 
Słowo - strona główna
Szukaj:   +zaawansowane  
 
 
 
 Słowo > Dobre rady

Bank zapłaci za notariusza

Kupujemy własne "M". Wybieramy ofertę, ustalamy cenę i składamy wniosek do banku o kredyt. Nie zapomnijmy jednak, że nowe mieszkanie zazwyczaj odbieramy w tzw. standardzie deweloperskim. Oznacza to, że mamy dowolną możliwość aranżacji wnętrza, ale też dodatkowe - wcale niemałe - koszty. (09-04-2006)


Niecne chwyty naszych agentów

Myślisz nad zmianą funduszu emerytalnego? Pomyśl dwa razy, zanim się zdecydujesz. (09-04-2006)


Życie zaczyna się po czterdziestce

Około czterdziestych urodzin przychodzi najlepszy czas na oszczędzanie. W tym wieku przynajmniej teoretycznie powinniśmy już nieźle zarabiać, a najważniejsze życiowe potrzeby - mieć zaspokojone. (31-03-2006)


Rentgen banku

Decyzja kredytowa w dwa dni, uproszczone procedury, nie wymagamy zaświadczeń - to tylko kilka przykładów haseł reklamowych, jakimi kuszą nas banki. Niestety, w wielu przypadkach to tylko hasła. Banki pożyczając duże jak na możliwości przeciętnego Kowalskiego pieniądze, uważnie go sprawdzają. (03-03-2006)


Samochód wiosenną porą

Zima to zdecydowanie najbardziej dająca się kierowcom we znaki pora roku. Jeszcze bardziej odczuwają ją jednak samochody. I dlatego ważne jest, aby wraz z początkiem wiosny zadbać o pojazd. Zapobiegnie to ewentualnym awariom oraz zwiększy bezpieczeństwo jazdy. (03-03-2006)


Zwracamy się o zwrot

Nie musisz tyle płacić za budowę! Specjalna ustawa umożliwia od 2 stycznia częściowy zwrot podatku VAT na materiały budowlane, rekompensując jego podwyżkę z 7 do 22 proc. Warto jednak mieć świadomość wymagań, wiążących się z tym zwrotem. Oto najważniejsze z nich. (01-03-2006)


Gorący czas rozliczeń

Minęliśmy już półmetek rozliczeń podatkowych za ubiegły rok. Przypomnijmy, że w tym roku ostatnim dniem składania zeznań będzie wtorek, 2 maja 2006. Nie radzimy jednak zwlekać, bo pod koniec w urzędach skarbowych mogą być kolejki. (01-03-2006)


Sypialnia jak marzenie

Sypialnia kojarzy nam się z odpoczynkiem, miłymi chwilami z ulubioną książką oraz - oczywiście - snem. Nic tak nie sprzyja relaksowi jak odpowiednie światło, dlatego warto dobrze przemyśleć sposób oświetlenia sypialni. (06-01-2006)


Złotówkowy zawrót głowy

Do wymiany złotówki na euro mamy jeszcze kilka lat (choć nikt nie wie, ile konkretnie), ale już teraz skutki tej operacji budzą wątpliwości. Kto na tym zyska? Kto straci? Czy w ogóle warto wymieniać złote na euro? (06-01-2006)


Fortuny na drożdżach

Och, gdybym tylko wiedział... Takie westchnienia wydają z siebie inwestorzy giełdowi, obserwując bilans 2005 roku. Doradcy finansowi mówili rok temu o zmierzchu dobrej koniunktury, tymczasem 2005 rok okazał się najlepszy w historii giełdy. Fortuny rosły jak na drożdżach. (03-01-2006)

strony: [1] 2 3 4 5 6 7

 

Copyright "Słowo"