22 sierpnia 2017 r., wydanie nr: 17098. Imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz   Startuj z nami 
 
Słowo - Kielce
Szukaj:   +zaawansowane  
 
|   Wiadomości   |   Sport   |   Forum   |   Archiwum   |
 
 
 Słowo > Kielce

W Kielcach powstanie ściana wspinaczkowa

Powspinać się w zimie

O kaziową igłę walczyć będą uczestnicy Gier Drytool`owych, które na początku lutego odbędą się w Kamieniołomie Stokówka w Piekoszowie.

Dry tool to jedna z form wspinaczki górskiej. Wkrótce będzie jej mógł spróbować każdy chętny.

- Nawet jeśli jeszcze nigdy nie miał do czynienia z czekanami i rakami - zapowiada Paweł Michalski, prezes Świętokrzyskiego Klubu Alpinistycznego. Klub powstał w grudniu 2004 r., a już na swoim koncie ma m.in. dwukrotną organizację Gier Drytool`owych.

- W każdej wzięło udział po kilkudziesięciu zawodników, którzy przyjechali z całej Polski. Liczymy, że podobnie będzie w tym roku - mówi Paweł Michalski.

Organizatorzy gier przygotowali trasę zarówno dla profesjonalistów, jak i osób, które wspinać się będą po raz pierwszy. Co trzeba zrobić, żeby spróbować swoich sił w zawodach?

Wystarczy przyjechać w sobotę, 4 lutego o godz. 10 rano do Kamieniołomu Stokówka w Piekoszowie. Osoby dorosłe przed startem będą musiały podpisać specjalne oświadczenie. Od niepełnoletnich wymagana będzie zgoda opiekuna prawnego. Zawodników asekurować będą członkowie Świętokrzyskiego Klubu Alpinistycznego.

Śmiałkowie powalczą o kaziową igłę. Nazwa trofeum pochodzi od nazwiska związanego z regionem świętokrzyskim Kazimierza Woźniaka.

- Produkował sprzęt alpinistyczny, w czasach, kiedy jego zdobycie w Polsce graniczyło z cudem. Poza tym, ma bardzo duże osiągnięcia we wspinaczce - tłumaczy Paweł Michalski.

Zawody w piekoszowskim kamieniołomie rozpoczną się w sobotę, ale wcale nie muszą się skończyć tego samego dnia.

- Ci, którzy mają odpowiedni sprzęt do biwakowania mogą u nas zostać na noc - zachęca Tadeusz Dąbrowa, wójt Piekoszowa. Zapewnia, że ci, którzy na biwakowanie się zdecydują, mogą liczyć na dostarczenie drzewa na ognisko. A jeśli będą takie mrozy, jak teraz?

- Dla tych, którzy mają odpowiedni sprzęt, to żadna przeszkoda - zapewnia Paweł Michalski. Podczas Gier Drytool`owych rok temu zanotowano najniższą temperaturę ubiegłorocznej zimy. - I nikomu to nie przeszkadzało - dodaje prezes Świętokrzyskiego Klubu Alpinistycznego, który nawiązał współpracę nie tylko z Piekoszowem, ale również z Kielcami. To tutaj jeszcze w tym roku powstać ma profesjonalna ściana wspinaczkowa, na której miłośnicy tego sportu będą mogli trenować cały rok.

Więcej infoprmacji o ŚKA i Grach Drytool`owych na stronie www.skwj.wz.cz

Agnieszka Sadowska[wersja do druku]

Nr wydania: 16994, data dodania: 25-01-2006 , mutacja: A , wyświetlenia: 3189

< wróć do wyników wyszukiwania

linia

Komentarze:

na razie brak, twój może być pierwszy.

więcej komentarzy >


Copyright "Słowo"