22 sierpnia 2017 r., wydanie nr: 17098. Imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz   Startuj z nami 
 
Słowo - Kielce
Szukaj:   +zaawansowane  
 
|   Wiadomości   |   Sport   |   Forum   |   Archiwum   |
 
 
 Słowo > Kielce

Można spróbować wspinaczki górskiej i lotów balonem

Weekend ekstremalny

Wspinaczki górskiej będą mogli spróbować także amatorzy, za darmo

Wspinaczki górskiej będą mogli spróbować także amatorzy, za darmo

Fot. archiwum

O Kaziową Igłę walczyć będą w sobotę uczestnicy Gier Drytool`owych w Piekoszowie. Zaś w pobliskim Rykoszynie można będzie przelecieć się balonem podczas pikniku lotniczego.

Dry tool to jedna z form wspinaczki górskiej, której w ten weekend będzie mógł spróbować każdy chętny.

- Nawet jeśli jeszcze nigdy nie miał do czynienia z czekanami i rakami - zapowiada Paweł Michalski, prezes Świętokrzyskiego Klubu Alpinistycznego, który już dwukrotnie organizował Gry Dry`toolowe. Każdego roku brało w nich udział po kilkadziesiąt osób. Organizatorzy liczą, że tak samo będzie również w sobotę.

Każdy, kto ma ochotę spróbować swoich sił we wspinaczce powinien przyjechać w sobotę o godz. 10 rano do Kamieniołomu Stokówka w Piekoszowie. Na wszelki wypadek lepiej ciepło się ubrać, bo rok temu podczas zawodów zanotowano najniższą temperaturę ubiegłorocznej zimy.

- Przygotowaliśmy trasy dla profesjonalistów, jak i dla tych, którzy wspinać się będą po raz pierwszy - mówi Paweł Michalski.

Przed startem osoby dorosłe będą musiały podpisać specjalne oświadczenie. Niepełnoletni muszą pojawić się ze zgodą opiekuna prawnego. Zawodników asekurować będą członkowie Świętokrzyskiego Klubu Alpinistycznego.

Śmiałkowie powalczą o Kaziową Igłę. Nazwa trofeum pochodzi od nazwiska związanego z regionem świętokrzyskim Kazimierza Woźniaka. - Produkował sprzęt alpinistyczny, w czasach, kiedy jego zdobycie w Polsce graniczyło z cudem. Poza tym, ma bardzo duże osiągnięcia we wspinaczce - tłumaczy Paweł Michalski.

Zawody w piekoszowskim kamieniołomie rozpoczną się w sobotę, ale wcale nie muszą się skończyć tego samego dnia. - Ci, którzy mają odpowiedni sprzęt do biwakowania, mogą u nas zostać na noc - zachęca Tadeusz Dąbrowa, wójt Piekoszowa. Zapewnia, że ci, którzy na biwakowanie się zdecydują, mogą liczyć na dostarczenie drzewa na ognisko. Będzie też bigos i kiełbaski.

Więcej informacji o ŚKA i Grach Drytool`owych na stronie www.skwj.wz.cz

Natomiast w pobliskim Rykoszynie odbędzie się Piknik Lotniczy. Lotniczy dlatego, że miejscowość ta jest jedną z czterech, gdzie może powstać międzynarodowe lotnisko pasażerskie (pod uwagę brane są także tereny w gminach Masłów, Miedziana Góra i Morawica). A ponieważ mieszkańcy chcą, żeby tak atrakcyjna inwestycja powstała właśnie u nich, postanowili o to powalczyć. Podczas pikniku zaplanowano pokaz modeli latających, konkurs amatorskich modeli lotniczych, loty balonem. - Ci, którzy zdecydują się na lot, będą mogli podziwiać piękne okolice przyszłego lotniska - zaprasza wójt Piekoszowa Tadeusz Dąbrowa.

(ags, ibo)[wersja do druku]

Nr wydania: 17003, data dodania: 03-02-2006 , mutacja: A , wyświetlenia: 5271

< wróć

linia

Komentarze:

na razie brak, twój może być pierwszy.

więcej komentarzy >


Copyright "Słowo"