09 luty 2016 r., wydanie nr: 17098. Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl   Startuj z nami 
 
Słowo - region radomski
Szukaj:   +zaawansowane  
 
|   Wiadomości   |   Sport   |   Forum   |   Archiwum   |
 
 
 Słowo > Radom > Wiadomości

Licea ogólnokształcące nadal najpopularniejsze

Wybór gimnazjalisty

RADOM. Popularnością wśród gimnazjalistów cieszą się I i V LO, a także technikum hotelarskie, samochodowe i szkoła fryzjerska. Wczoraj minął termin elektronicznej rekrutacji.

Od 6 maja uczniowie trzecich klas mogli logować się w internecie i wybierać szkołę ponadgimnazjalną. Wczoraj był ostatni dzień, kiedy młodzież nie tylko rejestrowała się w elektronicznym systemie, ale też mogła zanieść podanie i zaświadczenie lekarskie do szkoły pierwszego wyboru.

- Podania 3 tysiące 42 uczniów zostały przyjęte w szkołach. Tylu gimnazjalistów zakończyło już elektroniczną rekrutację. Mogą jeszcze oczywiście zmienić swoją decyzję. Będzie to możliwe między 14 a 20 czerwca, gdy będą już wiedzieli, ile otrzymali punktów z egzaminu – przypomina Janusz Cichy, dyrektor Radomskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, który odpowiada za elektroniczną rekrutację.

W przyszłym tygodniu szkoły mogą jeszcze weryfikować złożone podania. Ci uczniowie, którzy nie zdążyli wczoraj wystarać się o zaświadczenie lekarskie będą donosić dokumenty. Ostatecznie 26 maja powinno być wiadomo jak wielu gimnazjalistów z Radomia i okolic chce kontynuować naukę w naszych szkołach.

- Mamy przygotowanych 4 tys. 622 miejsc w pierwszych klasach różnych typów szkół. Nie ma więc obaw, że ktoś może się do szkoły nie dostać – zapewnia dyrektor Cichy.

Ze wstępnych danych wynika, że – podobnie jak w ubiegłym roku - największym zainteresowaniem gimnazjalistów cieszą się licea ogólnokształcące. Wśród nich sporym powodzeniem cieszy się I LO im. Kopernika, V LO im. Traugutta i klasa humanistyczna w IX LO im. Słowackiego. Ze szkół zawodowych najchętniej wybierane jest technikum samochodowe, hotelarskie i klasa fryzjerska w Zespole Szkół Zawodowych im. Kilińskiego.

- Kamień spadł mi z serca – mówi Henryk Mąkosa, dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich. - Do naszej szkoły zapisało się 480 uczniów. 300 z nich złożyło u nas podania, a miejsc mamy 310. Widać, że uczniowie chętniej zaczynają wybierać szkoły, po skończeniu których nie będą mieć problemów ze znalezieniem pracy, a nasza do takich należy.

BOŻENA SKOMOROWSKA

[wersja do druku]

Nr wydania: 17089, data dodania: 20-05-2006 , mutacja: B , wyświetlenia: 1154

< wróć

linia

Komentarze:

na razie brak, twój może być pierwszy.

więcej komentarzy >


Copyright "Słowo"